YFF21SC1E103MT000N
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
YFF21SC1E103MT000N
Datasheet:
Description:
EMI Feedthrough Filters 0805(2012 Metric) SMD/SMT 10 nF 1 A 80 mΩ 20 % Insertion Loss (dB):30 dB
ParameterValue
Capacitance10 nF
Voltage Rating (DC)25 V
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)
Length2.0066 mm
Width1.2446 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricX7S
Case Code (Imperial)0805
Case Code (Metric)2012
Height990.6 µm
PackagingReel
Voltage Rating25 V
Thickness1 mm
RoHSCompliant
REACH SVHCNo SVHC
Current1 A
Current Rating1 A
DC Resistance (DCR)80 mΩ